- політична корупція: торгівля впливом
- податкові зловживання: ухилення від сплати податків
Фірми, які пов’язують з Наталією Королевською та Юрієм Солодом, займаються незаконним експортом до Європи кольорових металів через неконтрольовану ділянку кордону України з Росією, повідомляє у виданні "Четверта влада" Денис Казанський. Видання вже описувало схеми ухиляння від оподаткування і неконтрольованого вивозу кольорових металів до ОРДЛО. Додаткові матеріали, які вдалося знайти в пошті загиблого співробітника ТОВ "Укрспецмет" Євгена Волчкова, дають можливість прояснити, що відбувається з металом далі, після потрапляння до ОРДЛО.
Металургійні компанії "Укрспецмет" та "Українська алюмінієва компанія "Солур", які, за даними журналістів, близькі до сім'ї народних депутатів від "Опозиційного блоку" Наталії Королевської та Юрія Солода, задовго до війни експортували продукцію до Європи. Але після початку бойових дій і втратою Україною контролю над частиною Луганської та Донецької областей схеми довелося ускладнити.
Незаконний експорт офомлюється за допомогою офшорних компаній. Першою компанією є Aldeco Trading ltd, що зареєстрована на Сейшельських островах. Директором компанії є Веронік Клер Саві (Veronique Claire Savy) – фігурант витоку офшорних документів Panama Papers. Це типовий офшорний директор, тільки у файлах реєстратора Mossaсk Fonseca на неї оформлено три десятки компаній, які використовуються для ухиляння від сплати податків і приховування реальних власників.
Встановити зв'язок офшору з Королевською допомагає виписка з естонського банку Aripank. Платником за контрактом є Aldeco Trading, бенефіціаром – EMP Technologies ltd, а підтвердженим представником платника є Ольга Елькіна, людина Наталії Королевської. Ольга Геннадіївна Елькіна працює помічником народного депутата України Наталії Королевської на платній основі.
Щодо конкертних епізодів незаконного експорту металу цією компанією, то в липні 2016 року таке собі ТОВ "ЮНІС" за дорученням Aldeco Trading через митницю в Новошахтинську Російської Федерації відвантажило на адресу словацької компанії Steelinvest 20 тонн мідних злитків. На міжнародних митних накладних стоїть печатка ТОВ "ЮНІС" і вказано його код (на печатці також написано "Товариство з обмеженою відповідальністю" і "Красний Луч"), але юрособи з таким кодом в реєстрі українських компаній немає. Печатка виготовлена російською мовою, що в Україні давно не практикується. Оскільки ця фірма не зареєстрована на підконтрольній Україні території і, відповідно, не веде законній діяльності, то має всі ознаки фіктивної. Разом з цим, її печатки визнаються російською митницею як достовірні.
ТОВ "ЮНІС" бере участь в оформленні митних документів в Ростовській області РФ не тільки в інтересах офшору з Сейшельських островів. Це підтвержує транзитна транспортна декларація, шо датована травнем 2016 року. За дорученням Chapterseven ltd ця фірма відвантажує вже згадуваній словацькій компанії Steelinvest 20 тонн латунних злитків. В іншій аналогічній декларації фігурує 20 тонн мідних злитків.
Chapterseven ltd – це компанія з реєстрацією в Лондоні, її директором є Дідерік Петрус Нод (Diederick Petrus Naude), також фігурант архівів Panama Papers. Є підстави припускати, що Chapterseven також контролює Наталія Королевська або її чоловік Юрій Солод.
Ще дві митні декларації завірені печаткою фірми "МС-Груп".
У Луганську дійсно була така фірма, але в 2013 році "МС-Груп" була ліквідована, що легко перевіряється на сайті Мін'юсту за кодом ЕДПРОУ 31326422. Використання печатки цієї фірми є незаконним, тому що у неї не може бути рахунків і легальної діяльності.
Фіктивні фірми "ЮНІС" та "МС-Груп" використовуються виключно для оформлення документів для російської митниці.
Загальна схема контрабанди, яка здійснюється фірмами, пов'язаними з Королевською та Солодом, виглядає так. ПП "Ресурсінвест-1" приймає металобрухт в Києві (у більшості випадків ці операції проводяться за готівку). "ГОФ "Алмазна" в інтересах "Укрспецмет" вивозить металобрухт на територію ОРДЛО, остання потім переоформлює документи і за допомогою фіктивної "ЮНІС" або ліквідованої "МС-Груп", а також офшорних компаній, вивозить метал через РФ до Європи. Покупцем продукції за всіма накладними є словацька Steelinvest – постачальник алюмінію, цинку, нікелю, олова, міді, залізного брухту і феросплавів на європейські та азіатські ринки. Компанією володіють у співвідношенні 50/50 Кароль Ліптак (Karol Lipták) та Оксана Ірманова (Oksana Hirmanová).
Така схема стала можливою тільки тому, що бенефіціари вказаних фірм змогли домовитися і з СБУ, яка видавала дозволи на вивезення металобрухту з Києва до ОРДЛО, і з "Укрзалізницею", яка давала під це вагони, і з владою ЛНР про те, щоб вона не заважала заводам працювати і не "націоналізовувала" їх, і з російською митницею, яка закриває очі на явно підроблені печатки і забезпечує формально "чисті" документи для європейських партнерів.