Правоохоронці підозрюють фірми братів Дубневичів у газових махінаціях

Правоохоронні органи відкрили цілу низку кримінальних справ проти фірм братів Дубневичів за підозрою у махінаціях із закупівлями газу у НАК "Нафтогаз України" та нанесення збитків бюджету, повідомляють журналісти "Наші Гроші. Львів".

Національна поліція, НАБУ та СБУ розслідують кілька кримінальних справ проти компаній ТОВ "НВП "Енергія-Новояворівськ" та ТОВ "Енергія-Новий Розділ", що контролюються народними депутатами Ярославом та Богданом Дубневичами. Журналісти "Наші Гроші. Львів" стверджують, що ці компанії купували у НАК "Нафтогаз України" газ для Новояворівської та Новороздільської ТЕЦ за цінами для населення, які є суттєво нижчими, ніж ціни для підприємств. Проте, на потреби населення було використано лише 27 та 18% газу відповідно. Решта його була використана для виробництва електроенергії, яка потім була продана за ринковою ціною. Таким чином, ймовірно, дії цих підприємств у 2014–2015 рр. завдали збитків державі на загальну суму понад 775 млн. грн. Якщо враховувати діяльність Новояворівської та Новороздільської ТЕЦ у 2013 р., то загальна сума завданих збитків може зрости до 900 млн грн.

Були проведені обшуки на Новороздільській ТЕЦ, в офісі ТОВ "НВП "Енергія-Новий Розділ" та у помешканнях кількох керівників товариства. Слідчі дії тривають.

Повʼязані особи

Дубневич
Ярослав Васильович
  • народний депутат України VIII скликання, фракція Блоку Петра Порошенка, Голова Комітету з питань транспорту
  • Кількість справ: 36
Дубневич
Богдан Васильович
  • народний депутат України VIII скликання
  • Кількість справ: 39

Повʼязані юридичні особи

товариство з обмеженою відповідальністю
ЄДРПОУ 33525073
товариство з обмеженою відповідальністю
ЄДРПОУ 37786903
товариство з обмеженою відповідальністю
ЄДРПОУ 32789941
товариство з обмеженою відповідальністю
ЄДРПОУ 39815354