Фірми Пономарьова оштрафували за погодження пропозицій на торгах

За інформацією сайту "Наші гроші", Хмельницьке відділення Антимонопольного комітету України оштрафувало дві фірми, співвласником яких свого часу був народний депутат Олександр Пономарьов, за погодження пропозицій під час участі в тендері.

На тендер від ПАТ "Хмельницькобленерго" по закупівлі 95 тон мастил вартістю 1,35 млн. грн. подали пропозиції ТОВ "Індустрія олив", ТОВ "Стенойл", ТОВ "Азов Хаус" та ТОВ "Торговий дім Агрінол".

Свої висновки про узгодження "Азов Хаус" та "ТД Агрінол" своєї участі на тендері місцеве відділення АМКУ аргументувало однаковими помилками, оформленням та форматуванням документів пропозицій торгів обох фірм; запити на отримання довідок до Бердянської ОДПІ про відсутність заборгованості з податків і зборів та до Єдиного держреєстру підприємств щодо яких порушено провадження у справі про банкрутство фірми подали з однаковим текстом та оформленням, відповіді держустанов отриманні однією особою Тищенко А.І.

Навіть довідки про діяльність, які мали складатися у довільній формі,  обидві фірми подали зі схожим формулюванням, послідовністю та змістом тексту.

 "ТД Агрінол" та "Азов Хаус" також використовують один і той самий номер факсу – (06153) 60-545. Крім того, одним із власників обох фірм на час розслідування було ПрАТ "КУА "Славутич-Інвест".

На підставі вищесказаного АМКУ оштрафувало "ТД Агрінол" та "Азов Хаус" на 68 тис. грн. кожну, про що й повідомило фірми. Та останні не оплачуючи штраф спробували оскаржити рішення через суд. В свою чергу, Хмельницьке відділення АМКУ звернулося до суду з зустрічним позовом про стягнення штрафу.

Враховуючи аргументи антимонопольників, Господарський суд Хмельницької області в лютому повністю визнав їх правоту, відмовив у задоволення позову ТОВ "ТД Агрінол" та ТОВ "Азов Хаус", задовольнивши відповідні зустрічні позови про стягнення 68 тис. грн. штрафу.

На цей час власниками ТОВ "Торговий дім Агрінол" є Юрій і Руслан Пономарьови — племінники впливового бердянського підприємця та  народного депутата Олександра Пономарьова, а також Михайло Какушадзе, Ігор Добича, Сергій Валентиров.

ТОВ "Азов Хаус" належить Ігору Усу, ПрАТ "КУА "Славутич-Інвест" та ТОВ "Рейвен". Останнє нині зареєстроване на Дмитра Вакала, Олену та Ігоря Добичу. Свого часу в складі засновників "Рейвену", як і "ТД Агрінол", значився безпосередньо нинішній нардеп Олександр Пономарьов.

Повʼязані особи

Пономарьов
Олександр Сергійович
  • народний депутат України VIII скликання, колишній засновник
  • Кількість справ: 12
Пономарьов
Руслан Станіславович
  • співзасновник ТОВ «Російсько-Українське спільне науково-виробниче підприємство Агрінол»
  • Кількість справ: 7
Пономарьов
Юрій Валерійович
  • співзасновник ТОВ «Російсько-Українське спільне науково-виробниче підприємство Агрінол»
  • Кількість справ: 8
Добича
Ігор Іванович
  • співзасновник "ТОВ "Науково-виробниче підприємство Агрінол", помічник народного депутата України Пономарьова Олександра Сергійовича
  • Кількість справ: 9
Валентиров
Сергій Васильович
  • екс-директор ТОВ “ТД Агрінол”, народний депутат України VIII скликання, Член депутатської фракції ПАРТІЇ "БЛОК ПЕТРА ПОРОШЕНКА"
  • Кількість справ: 3

Повʼязані юридичні особи

приватне акціонерне товариство
ЄДРПОУ 23848885
товариство з обмеженою відповідальністю
ЄДРПОУ 34976304
товариство з обмеженою відповідальністю
ЄДРПОУ 34015004