Поплавський заробляв і продовжує заробляти гроші на очолюваному ним держуніверситеті

Народний депутат, ректор державного Київського національного університету культури і мистецтв Михайло Поплавський створив приватний університет, студенти якого де-факто вчаться в державному виші. Про це йдеться у сюжеті Марії Землянської для "Слідства.Інфо".

Йдеться про Приватний вищий навчальний заклад "Київський університет культури".

До цього закладу зараховуються студенти-контрактники, які насправді навчаються на базі державного Київського національного університету культури і мистецтв. Після третього курсу їх відраховують з приватного закладу і переводять на контракт до державного університету, де вони отримують відповідні дипломи.

За даними від 2011 року, мінімальна вартість навчання у "Київському університеті культури" становила 4,5 тис грн. на денній формі і 3,5 тис грн. – на заочній. Зауважимо, що приватний "Київський університет культури" не має власного сайту.

Засновником Приватного вищого навчального закладу "Київський університет культури" є ТОВ "Укрконцерт", яке заснували Михайло Поплавський та його син Олександр Поплавський. Керівником і підписантом ТОВ “Укрконцерт” була Анастасія Зайцева, декан юридичного факультету КНУКіМ. Підписантом “Київського університету культури” до 2010 року був директор інституту мистецтв КНУКіМ Олександр Скнарь. У 2014-му це вже був начальник департаменту управління навчальним процесом КНУКіМ Гуменчук Анатолій Васильович, хоча у документах, поданих до Міністерства освіти значилася Костиря Інна Олександрівна

За документами цей ВНЗ має чотири приміщення. Однак за вказаними адресами знайти його неможливо. Перші два корпуси на вулицях Чигоріна, 20 та Щорса, 36 приватний заклад нібито орендує у Фонду держмайна. Проте замість нього у будівлях знаходиться Київський національний університет культури і мистецтв.

Ще два приміщення на вул. Щорса 36-Б та 36-В, згідно зі свідоцтвами на право власності, належали безпосередньо "Київському університету культури". При цьому, у липні 2005 року Київрада своїм рішенням (№885/3460) надала саме Київському національному університету культури і мистецтв у постійне користування ділянку площею 2,3 га на вул. Щорса, 36 для будівництва, експлуатації та обслуговування навчальних корпусів, гуртожитку та житлового будинку.

Проте фактично замість них за вказаними адресами виросли житлові багатоповерхівки. Журналісти телепрограми "Наші гроші" з'ясували, що житло в них продавалося приблизно по $4 тис за квадратний метр. За даними журналістів телепрограми, до продажу квартир причетний сам університет культури. Як розповіла мешканка одного з вказаних будинків, одним із забудовників був ректор університету Михайло Поплавський, а квартиру вони купляли "через університет".

Сам Поплавський і його родина, а також пов’язані з ним фірма володіють тут двома квартирами та нежитловими приміщеннями загальною площею близько 3800 кв м та 38 паркомісцями.

Після виходу програми прокуратура та МВС провели перевірку журналістських даних. У 2015 році стало відомо, що слідчий СУ ГУМВС Максим Зінорук виніс обґрунтовану постанову про закриття кримінального провадження за відсутності складу кримінальних правопорушень.

В 2016 році приватний КУК Поплавського пройшов Акредитаційну комісію України дозвіл на видачу дипломів державного зразка.

Згідно з електронною декларацією Михайла Поплавського за 2015 рік, він отримав 2,90 млн грн. у вигляді роялті від "Київського університету культури".

Повʼязані особи

Поплавський
Михайло Михайлович
  • народний депутат України VIII скликання, Член депутатської групи "Воля народу"
  • Кількість справ: 6
Костиря
Інна Олександрівна
  • керівник "Київського університету культури" у поданні до Міністерства освіти України
  • Кількість справ: 1
Скнарь
Олександр Іванович
  • Підписант документів і колишній ректор Приватного вищого навчального закладу "Київський університет культури",директор інституту мистецтв КНУМіМ.
  • Кількість справ: 2
Гуменчук
Анатолій Васильович
  • начальник департаменту управління навчальним процесом КНУКіМ, ректор "Київського університету культури"
  • Кількість справ: 1
Зайцева
Анастасія Вікторівна
  • декан Приватного вищого навчального закладу "Київський університет культури"
  • Кількість справ: 2

Повʼязані юридичні особи

товариство з обмеженою відповідальністю
ЄДРПОУ 32208732