Ремонт закарпатських доріг від Агрошляхбуду

6 червня 2014 р. Служба автомобільних доріг у Закарпатській області за підписом голови комітету з конкурсних торгів (заступника начальника підприємства з фінансово-економічних питань) Володимира Твердохліба уклала низку угод на загальну суму 24,55 млн грн на утримання і поточний ремонт доріг та штучних споруд: на 20,0 млн грн з ДП "Закарпатський облавтодор" ПАТ "ДАК "Автомобільні дороги України" (директор до 27 травня 2014 р. – Іван Горба, з 27 травня 2014 р. – Іван Немеш), на 2,15 млн грн з ТОВ "Колор С.І.М.", на 2,4 млн грн з КП "Агрошляхбуд" (директор – Юрій Данко) і на 1,00 млн грн з ТОВ "Автоміст".

За інформацією сайту "Наші гроші", тендери є сумнівними, оскільки 31 грудня 2013 р. замовник вже уклав договорів на 43,63 млн грн на утримання доріг, і окремі види робіт з техзавдання угод 6 червня дублюють завдання угод 31 грудня.

Центр протидії корупції з допомогою нардепа В.Чумака передав викладені факти до контролюючих органів. Начальник СДСБЕЗ ЛВ на ст. Ужгород УМВС України на Львівській залізниці А.І.Брензович і старший о/у СДСБЕЗ ЛВ на ст.Ужгород УМВС України на Львівській залізниці В.О.Товт листом від 26 серпня 2014 р. повідомили, що не виявили в інформації ЦПК ознак кримінального правопорушення.

Тим не менше, є кілька інших підстав вважати тендер Служби автомобільних доріг, за результатами якого 6 червня 2014 р. були укладені договори з ДП "Закарпатський облавтодор" та КП "Агрошляхбуд", сумнівним.

Так, 30 серпня 2011 р., як випливає з рішення господарського суду Закарпатської області, ДП "Закарпатський облавтодор" та КП "Агрошляхбуд" були оштрафовані за вчинення антиконкурентних узгоджених дій, які стосуються спотворення результатів торгів, а отже протягом трьох років не могли бути допущені до тендерів. З цього випливає, що переможці тендеру, в результаті якого 6 червня 2014 р. були підписані договори на суму 22,4 млн грн, були нелегітимними учасниками. З 1 січня по 30 серпня 2014 р. "Закарпатський облавтодор" і "Агрошляхбуд" ще тричі виступали єдиними конкурентами на держзакупівлях від Служби автомобільних доріг у Закарпатській області: на тендері від 11 червня (ДП "Закарпатський облавтодор" отримало 6 млн грн), на тендері від 1 липня (КП "Агрошляхбуд" отримало 0,8 млн грн) і на тендері від 15 липня (ДП "Закарпатський облавтодор" отримало 3,64 млн грн).

10 вересня 2014 р. прес-служба прокуратури Закарпатської області повідомила, що оскаржила в суді рішення по тендеру Служби автомобільних доріг у Закарпатській області. Вірогідно, що у повідомленні йдеться про тендер від 11 червня 2014 р.: в заголовку говориться про договір "на суму понад 6 млн грн", і єдина угода, близька до зазначеної суми (6007526 грн), в цей період (1 серпня) була укладена Службою з ДП "Закарпатський облавтодор". У повідомленні прес-служби прокуратури підставами оскарження названо те, що переможцем торгів стало товариство, представник якого є близьким родичем голови конкурсного комітету, а також невідповідність конкурсної документації учасників і той факт, що вони "притягувалися до відповідальності за вчинення антиконкурентних узгоджених дій, які стосуються спотворення результатів торгів (тендерів)".

Повʼязані особи

Твердохліб
Володимир Миколайович
  • голова комітету з конкурсних торгів, заступник начальника з фінансово-економічних питань Служби автомобільних доріг у Закарпатській області
  • Кількість справ: 1
Немеш
Іван Миколайович
  • керівник ДП "Закарпатський облавтодор" ПАТ "ДАК "Автомобільні дороги України" з 27 червня 2014 р.
  • Кількість справ: 1
Данко
Юрій Іванович
  • співзасновник і керівник колективного підприємства "Агрошляхбуд"
  • Кількість справ: 1