Фірма Скуратовської на 14 мільйонів завищили вартість будинків, де секретно купило квартири МВС

За інформацією сайту “Наші гроші”, ТОВ "Укрполіскорм" переплатив за будівництво житла в Софіївській Борщагівці щонайменше 14 млн грн. з державного кредиту через трансформатор, який міг коштувати в 28 разів дешевше. Про це йдеться в низці ухвал Богунського районного суду м. Житомира за 20-30 жовтня 2015 року.

Згідно з матеріалами судової справи, у 2013 р. Державна іпотечна установа та ПАТ "Український інноваційний банк" уклали з ТОВ "Укрполіскорм" цільовий кредитний договір. Фірмі надали 69 млн грн для завершення будівництва житлових будинків по вул. Горького в Софіївській Борщагівці.

Із вказаної суми значну частину, а саме 18,60 млн грн. "Укрполіскорм" витратив на систему електропостачання. Обладнання й роботи замовили ТОВ "Українська енергетична компанія". Згідно з актами прийому-передачі підрядник зокрема встановив силовий трансформатор ТРДН-40000/110-У1, нібито виготовлений у 2005 році "Запоріжтрансформатором". Вартість його в актах була вказана 14,68 млн.

Слідчі проаналізували ланцюжок перепродажу трансформатора й виявили, що генпідрядник ТОВ "Українська енергетична компанія" придбало його у ТОВ "Віанде" за 14,50 млн грн., те отримало обладнання від ТОВ "Ніка Трейдінг" за ціною 500 тис грн., а останнє в свою чергу отримало накладну від ТОВ "Метсіті" в якій вказано вартість 462,50 тис грн.

При цьому "Запоріжтрансформатор" на запит правоохоронців повідомив, що такого трансформатора не виробляв, і копія паспорту в "Укрполіскорма" підробна.

Відтак щодо службових осіб ТОВ "Укрполіскорм" було відкрито кримінальне провадження за підозрою у відмиванні грошей та привласненні майна шляхом зловживання службовим становищем.

Наразі на клопотання Слідчого управління фінансових розслідувань Державної фіскальної служби суд ухвалив рішення про надання доступу до оригіналів документів усіх згаданих у ланцюжку компаній, а також виїмку їхніх банківських документів із низки банків.

Власником "Укрполіскорму", котрий брав кредит, є Людмила Скуратовська, дружина народного депутата Сергія Скуратовського. Компанія-підрядник "Українська енергетична компанія" належить Михайлу Тітко та Андрію Ладі, відомого як помічник Сергія Скуратовського.

Фірма "Віанде" записана на Миколу Мазко і з вересня 2014 року знаходиться у стані ліквідації.

Наступна компанія, "Ніка Трейдінг", приписана в Харкові й оформлена на Сергія Богдана.

Остання фірма, "Метсіті" записана на Анастасію Андрусик з села Незабудине Дніпропетровської області.

Повʼязані особи

Скуратовська
Людмила Володимирівна
  • дружина народного депутата Верховної Ради Скуратовського Сергія Івановича, має корпоративні права на ТОВ "ЖЕО"СОФІЯ КИЇВСЬКА" (код ЄДРПОУ 39018680)
  • Кількість справ: 4
Лада
Андрій Сергійович
  • співзасновник ТОВ "Українська енергетична компанія.", помічник народного депутата Сергія Скуратовського
  • Кількість справ: 1

Повʼязані юридичні особи

товариство з обмеженою відповідальністю
ЄДРПОУ 38275411
товариство з обмеженою відповідальністю
ЄДРПОУ 38463834
товариство з обмеженою відповідальністю
ЄДРПОУ 38495117
товариство з обмеженою відповідальністю
ЄДРПОУ 35282096
товариство з обмеженою відповідальністю
ЄДРПОУ 35905571