Мосійчук вимагав хабаря за депутатський запит і лобіювання комерційних інтересів

17-го вересня 2015 року у Верховній Раді України виступив генеральний прокурор Віктор Шокін і продемонстрував відео, на якому народний депутат Ігор Мосійчук нібито вимагає хабарі за різні "послуги".

На відео показано кілька епізодів і зустрічей з невідомою людиною, який попросив Мосійчука вирішити деякі питання. У відео Мосійчук озвучив суми, які потрібно заплатити за необхідні депутатські запити та звернення. Зокрема за запит — 10-15 тис. доларів, за звернення — 3-5 тис. доларів. На одному із епізодів відео Мосійчук обіцяє іншій особі сприяння у видобутку на кар'єрі та називає суму у розмірі 100 тисяч гривень.

"По кар’єру - для отримання ліцензії мінімум  100 тисяч гривень треба внести плюс держплатіж", - каже на відео Мосійчук.

"Я тебе прикрию з міліцією, з СБУ. З прокуратурою не прикрию тебе пока", - каже на відео народний депутат.

Після демонстрації відео Гройсман поставив на голосування включення до порядку денного постанови про арешт і притягнення до кримінальної відповідальності Мосійчука. "За" проголосували 289 народних депутатів. Потім парламентарії прийняли і саму постанову про зняття недорканності та арешт.

22 жовтня 2015 року Генеральна прокуратура України завершила досудове розслідування проти Ігоря Мосійчука за підозрою в отриманні хабаря у розмірі 450 тис. гривень. 17 листопада Вищий адміністративний суд України визнав незаконною постанову Верховної Ради про зняття депутатської недоторканності та арешті народного депутата Ігоря Мосійчука. 10 березня 2016 року Вищий спеціалізований суд України визнав незаконним затримання депутата Верховної Ради України Ігоря Мосійчука. 20 травня 2016 року Генеральна прокуратура України відкликала клопотання про арешт Ігоря Мосійчука

Повʼязані особи

Мосійчук
Ігор Володимирович
  • народний депутат України VIII скликання, член партії "Радикальна Партія Олега Ляшка"
  • Кількість справ: 3