Володимир Зубик причетний до компанії, яка здійснювала безмитний імпорт бензину

Між скандально відомим імпортером палива "Лівела" і народним депутатом від Партії регіонів Володимиром Зубиком знайдено ще один зв’язок. Про це йдеться в статті Дмитра Гнапа, Олександра Акименко та Анни Бабінець в "Українській правді".

Згідно з рішенням Автозаводського районного суду Кременчука, право не платити податки отримала україно-польське СП "Тайстра", а й всі її дочірні компанії – серед них і "Лівела".

У другому півріччі 2010 року відомі трейдери самі купували пальне за кордоном, потім приїздили в полтавський офіс "Лівели", яка мала судове рішення щодо можливості здійснювати експортно-імпортні операції з паливом без сплати будь-яких податків та мит, і укладали з нею дві угоди. За першою угодою, куплені, наприклад в Литві, нафтопродукти продавалися фірмі перед українським кордоном. За другою угодою, це пальне, одразу після того, як воно перетнуло кордон, "Лівела" тут же повертала трейдеру назад. За таку послугу, фірма брала 70% від суми заощаджених податків – приблизно 250 доларів на тоні бензину. Після того, як пальне було розпродано, а гроші переведені на рахунки інших структур, "Лівелу" ліквідували, не сплативши до бюджету податків на 3 млрд грн.

Автори вказують, що компанія "Інтергал-Буд", до якої причетний народний депутат Володимир Зубик, пов'язана з СП "Тайстра", дочірньою компанією якої була "Лівела". На сайті житлового комплексу "Паркові Озера", котрий будувала "Інтергал-Буд", замовником будівництва значиться ТОВ "Максимум". В будівельних ліцензіях "Максимуму", вказана адреса фірми: м. Кременчук, вул. Гвардійська 4. Cаме за цією адресою зареєстроване СП "Тайстра" та її дочірні структури, що входять до описаної схеми безмитного імпорту нафтопродуктів.

В 2011 році у Верховній Раді було створено Тимчасову слідчу комісію, яка розслідувала діяльність "Лівели" і "Тайстри". На чергове засідання комісії в липні прийшов львівський адвокат Назар Городецький, який назвався юридичним представником "Лівели".

Назар Городецький, одночасно, був:

  • директором компанії "Інтергал-Буд"

  • юристом "Лівели"

  • помічником народного депутата Володимира Зубика

  • в минулому був директором "Тайстри".

Використані фото: ОГО, censor.net.ua

Повʼязані особи

Городецький
Назар Олександрович
  • керівник "Інтергал-Буд", юрист "Лівели", помічник народного депутата Володимира Зубика, в минулому — керівник "Тайстри"
  • Кількість справ: 1

Повʼязані юридичні особи

дочірнє підприємство
ЄДРПОУ 34612245
товариство з обмеженою відповідальністю
ЄДРПОУ 34692645
товариство з обмеженою відповідальністю
ЄДРПОУ 30979626
товариство з обмеженою відповідальністю
ЄДРПОУ 14299348