Тарута захопив 18 га державних земель в "Пущі-Озерній"

Екс-губернатор Донецької області Сергій Тарута захопив 18 гектарів землі у державному санаторії "Пуща-Озерна", що розташований під Києвом у курортній зоні Пуща-Водиця. Про це пишуть журналісти сайту "Наші гроші".

Самозахоплення землі Тарута здійснив після того, як придбав будинок на території санаторію. Будівля спочатку належала Державному управлінню справами. У 2004 році дачу викупила приватна фірма “ЮРКОМ КОНСАЛТИНГ”. Ця компанія належить Світлані і Максиму Лавриновичам, сину  і дружині тодішнього міністра юстиції Олександра Лавриновича. У 2008 році прокуратура Києва за підтримки Кабміну та ДУС просила визнати, що Лавриновичі придбали цей маєток із порушеннями закону. Однак Оболонський районний суд міста Києва позов відхилив. На той момент будинок вже пройшов низку перепродажів. У 2008 році його придбав Сергій Тарута.

За документами, екс-губернатору належать лише житлові приміщення, площею 500 кв. м. Жодного метра землі екс-губернатор у санаторії не купував.

У 2008 році Тарута спробував відсудити 4 гектари державної землі, однак документів, що підтверджують  права власності екс-губернатор суду не надав. Аргументація позивача базувалась на тому, що попередні власники дачі користувались землею, а відтак – і він має право. Суд позов відхилив, після чого Тарута виставив охорону на 18 га державної землі.

Водночас ані комунальних рахунків, ані земельного податку за фактичне користування ділянкою ніхто не сплачує. При цьому оздоровчий заклад має понад 15 млн грн боргів.

Повʼязані особи

Тарута
Сергій Олексійович
  • народний депутат Верховної Ради України IX скликання, партія " Всеукраїнське об'єднання "Батьківщина"
  • Кількість справ: 4