МНС при Шуфричі заплатило 30 мільйонів за вертоліт фірмі, яка вже збанкрутувала

Міністерство надзвичайних ситуацій у 2007 р. оплатило закупівлю медичного вертольоту, який дотепер не поставлено. Про це повідомлялося у звіті Державної фінансової інспекції за квітень 2014 року за результатами ревізії фінансово-господарської діяльності МНС України. Як зазначено у звіті, у 2007 році Міністерство уклало угоду з ТОВ "Гелаксіс" на придбання медичного вертольоту. Відповідно до умов договору МНС здійснено попередню оплату в розмірі 100 % вартості. Однак у 2011 році "Гелаксіс" припинив діяльність у зв’язку з визнанням фірми банкрутом. Таким чином Міністерству завдано збитків на суму 30 млн гривень.

За інформацією сайту "Наші гроші", з боку МНС угоду на поставку вертольота підписав замміністра Андрій Скібяк. ТОВ "Гелаксіс" було засноване у жовтні 2006 р. лондонською компанією "Дінфорд Бізнес Лтд" (Dinford Business Ltd). Засновником і власником британської фірми був Сзолт Адам Вайгель (Zsolt Adam Vajgel). За даними OCCRP Адам Сзолт – угорець, свого часу записаний директором у 138 британських фірмах і задіяний у мережі фірм-"прокладок", що займаються відмиванням грошей. При цьому "Дінфорд" був ліквідований 6 листопада 2007 р., тобто лише за два місяці після угоди з МНС.

У вказаний термін Міністерство вертоліт не отримало, відтак у 2009 р. подало на "Гелаксіс" у суд. На цей момент компанію вже переоформили на "Думрей Інвестмент Лімітед" (Dumrey Investment Limited), засновану австралійцем Айаном Тейлором (IanTaylor). Родина Тейлора з 1995 р. надає послуги щодо реєстрації фіктивних компаній, задіяних у торгівлі зброєю та наркотиками, відмиванні грошей та ухилянні від податків.

До кінця 2007 року МНС очолював Нестор Шуфрич.

Повʼязані особи

Скібʼяк
Андрій Юліанович
  • заступник міністра з надзвичайних ситуацій у 2006-2007 рр.
  • Кількість справ: 1
Шуфрич
Нестор Іванович
  • народний депутат України VIII скликання, Політична партія "Опозиційний блок"
  • Кількість справ: 10

Повʼязані юридичні особи

ЄДРПОУ None
ЄДРПОУ None
орган державної влади
ЄДРПОУ 37535001
товариство з обмеженою відповідальністю
ЄДРПОУ 34647938