Шляхрембуд і Паркінг+ намагалися нажитися на капітальному ремонті в Харкові

3 червня 2014 р. Департамент будівництва та шляхового господарства Харківської міськради з дозволу голови комітету з конкурсних торгів (заступника начальника управління шляхового господарства департаменту) Антона Стрельцова уклав низку угод на капітальний ремонт вулиць на суму 234,14 млн грн: 153 млн грн для Комунального підрядного спеціалізованого підприємства по ремонту і будівництву автошляхів м.Харкова "Шляхрембуд" і 81,14 млн грн для ТОВ "Паркінг+".

За інформацією сайту "Наші гроші", тендер є сумнівним, оскільки начальник замовника раніше був серед першозасновників однієї з фірм-переможців. Так, до січня 2010 р. її директором та першоспівзасновником був Володимир Чумаков. У січні 2010 р. його призначили радником мера Харкова Геннадія Кернеса з питань ЖКГ, а в травні того ж року – головою Департаменту будівництва та шляхового господарства міськради. Крім того, як зазначають журналісти, за однією адресою з Володимиром Чумаковим прописана бізнес-партнерка Вячеслава Блінкіна Ольга Чумакова: останні двоє разом є співзасновниками ТОВ "Укрбудмонтаж".

Також підозрілим є те, що у держреєстрі для зв’язку з "Паркінг+" зазначений номер (057) 731-19-09, яким користувалося в тому числі ПрАТ "НПК-Холдінг", власником 76% акцій якого є мер Харкова Геннадій Кернес.

Центр протидії корупції з допомогою нардепа В.Чумака передав викладені факти до контролюючих органів. Харківське облтервідділення АМКУ в результаті перевірки встановило, що фірми ТОВ "Паркінг+" і КП "Шляхрембуд", а також їхні конкуренти ТДВ "Спецбуд-3" і ТОВ "Дортехстрой" узгоджували свої цінові пропозиції на тендері, у зв’язку з чим 20 листопада 2014 р. ці фірми було оштрафовано за вчинення антиконкурентних дій. Керівником ТДВ "Спецбуд-3" з 1 квітня 2011 р. є Віталій Ганжа, керівником "Шляхрембуду" – Віталій Бура, засновником і керівником ТОВ "Дортехстрой" – Арамаіс Саакян.

Повʼязані особи

Стрельцов
Антон Юрійович
  • голова комітету з конкурсних торгів, заступник начальника управління шляхового господарства Департаменту будівництва та шляхового господарства Харківської міськради
  • Кількість справ: 2
Чумаков
Володимир Миколайович
  • директор Департаменту будівництва та шляхового господарства Харківської міськради, екс-засновник ТОВ "Паркінг+", радник Геннадія Кернеса
  • Кількість справ: 2
Блінкін
Вячеслав Юрійович
  • співзасновник і керівник ТОВ "Паркінг+", співзасновник ТОВ «Укрбудмонтаж»
  • Кількість справ: 2
Бура
Віталій Юрійович
  • директор Комунального підрядного спеціалізованого підприємства по ремонту і будівництву автошляхів м. Харкова «Шляхрембуд»
  • Кількість справ: 1
Ганжа
Віталій Степанович
  • депутат Харківської міської ради 7 скликання, партія "Відродження"
  • Кількість справ: 3