Андрій Клюєв дозволив вивести державних 172 млн грн на приватний завод "Енергомашспецсталь"

За інформацією Сергія Лещенка, перший віце-прем'єр Андрій Клюєв сприяв наданню держбюджетних коштів для власних бізнес-проектів. З 17 травня 2010 р. Клюєв очолював Комісію з координації здійснення заходів, пов'язаних з реалізацією інвестиційних проектів, яка ухвалювала рішення, яким саме проектам надати державну допомогу за рахунок коштів Стабілізаційного фонду держбюджету. Рішення очолюваної Клюєвим комісії реалізовувало підконтрольне йому як віце-прем'єру Держагенство інвестицій та розвитку, директором якого був, як стверджує Лещенко, людина Клюєва — Олександр Таран. Допомога держави полягала в тому, що за кошти бюджету мали бути погашені відсотки за користування кредитами, які взяли в державному "Укрексімбанку".

Зокрема держава компенсувала ВАТ "Енергомашспецсталь" 172 млн грн виплати за користування кредитом за період 2008-2010 років. У 2010 р. 24,4% ВАТ "Енергомашспецсталь" належало кіпрській компанії Jugon Holding Limited, а 54,4%  кіпрській фірмі Ukrainian Metalurgical Plants M.S. Ltd. За інформацією С.Лещенка, власником заводу "Енергомашспецсталь" є депутат Донецької обласної ради Сергій Близнюк.

 

Повʼязані особи

Близнюк
Сергій Анатолійович
  • депутат Донецької обласної ради, голова Наглядової ради ВАТ "Енергомашспецсталь", син нардепа України від "Партії регіонів" Анатолія Близнюка
  • Кількість справ: 1
Клюєв
Андрій Петрович
  • екс-Голова Адміністрації Президента України, Секрета РНБО (14 лютого 2012 — 24 січня 2014)
  • Кількість справ: 6
Клюєв
Сергій Петрович
  • народний депутат України VIII скликання, самовисуванець
  • Кількість справ: 12

Повʼязані юридичні особи

ЄДРПОУ None
публічне акціонерне товариство
ЄДРПОУ 00210602