Суд поновив міліцейських командирів, які проходять по справі зачистки Майдану

За інформацією Сергія Лещенка, апеляційний суд міста Києва поновив на посадах Євгена Антонова та Андрія Дидюка, які підозрюються по справі зачистки Майдану 30 листопада 2013 р. 

Є.Антонов був командиром однієї з рот, яка розганяла Майдан. Як пише С.Лещенко, тодішній заступник керівника київської міліції Петро Федчук дав наказ командирам, в тому числі Антонову, розігнати активістів Майдану. При цьому командири "Беркуту" навіть не встановлювали факт, чи є рішення суду про зачистку, а рішення не було. 29 січня 2015 р. Є.Антонов був відсторонений від займаної посади командира оперативної роти №3 полку міліції громадської безпеки особливого призначення (це перейменований "Беркут") на час розслідування кримінальної справи. Повернутися Є.Антонову допоміг колишній заступник командира київського "Беркуту" Сергія Кусюка Олег Янішевський, який прохав апеляційний суд м.Києва про те, щоб Є.Антонова повернули до міліції. Зрештою, суд задовольнив це прохання.

Після подій Майдану А.Дидюк став командиром перейменованого "Беркуту" у Києві. У січні 2015 р. в рамках розслідування кримінальної справи його також відсторонили від виконання обов'язків. Втім, заступник начальника київської міліції Ігор Коваленко написав до суду з проханням повернути Дидюка командувати спецпризначенцями Києва, і його прохання також погодили.

Повʼязані особи

Янішевський
Олег Вікторович
  • заступник командира з кадрового забезпечення полку міліції громадської безпеки особливого призначення ГУМВС України в м.Києві, підполковник міліції
  • Кількість справ: 1
Коваленко
Ігор Олександрович
  • заступник начальника міліції громадської безпеки ГУМВС України в м.Києві, полковник міліції
  • Кількість справ: 1
Дидюк
Андрій Валентинович
  • командир полку міліції громадської безпеки особливого призначення ГУМВС України в м.Києві, підполковник міліції
  • Кількість справ: 1