У луганські школи закуповують зняті з виробництва комп’ютери за подвійною ціною

За інформацією сайту "Украв", 27 серпня 2012 р. Управління освіти і науки Луганської облдержадміністрації  за дозволом голови комітету з конкурсних торгів (першого заступника начальника Управління) Олександра Вострякова уклало договір з ПрАТ "Інком" на придбання техніки та послуги з її встановлення та налагодження на загальну суму 1,16 млн грн.

За інформацією сайту "Наші гроші" угода є сумнівною, оскільки у конкурсній документації не вказано, які саме заклади освіти отримають ґаджети, а договірні ціни на товари, що закуповуються, суттєво вищі за ціни в роздрібних мережах. Крім того, торги проведено за неконкурентною процедурою закупівлі в одного учасника, яку аргументовано потребою в уніфікації обладнання, оскільки ПрАТ "Інформаційні комп’ютерні системи» уже постачав обладнання для луганських шкіл в рамках аналогічної програми в 2008-2010 роках.

З урахуванням цієї закупівлі, з 2008 року обласне управління освіти закупило в "Інкома" однакових наборів техніки на загальну суму 4,77 млн грн. Вже в 2010 році місцеві ЗМІ повідомляли про те, що закупівля поводиться за завищеною ціною.

Центр протидії корупції за допомогою нардепа Лесі Оробець передав викладені фати до контролюючих органів. Заступник генпрокурора Білоус В.В. переслав звернення своїм Луганським колегам. В.о. прокурора Луганської обл. Говоруха М.М. повідомив, що порушень не виявлено. Очевидну переплату за обладнання було прикрито довідкою місцевої торгово-промислової палати, а потребу закупівлі в одного учасника, підтвердило під час свого моніторингу міністерство економічного розвитку і торгівлі. Голова ДФІ України Андрєєв П.П перекинув звернення своїм луганським підлеглим. У відповідь начальник ДФІ Луганської обл. Сутягина О.В.  на основі все тієї ж довідки від Мінекономрозвитку та від Луганської торгово-промислової палати дішла висновку, що угоду було укладено без порушень.

 

Повʼязані особи

Востряков
Олександр Михайлович
  • голова комітету з конкурсних торгів, перший заступник начальника управління освіти і науки Луганської ОДА
  • Кількість справ: 1

Повʼязані юридичні особи