ПАТ "Київгаз" віддав 9 мільйонів парі традиційних переможців тендерів

За інформацією сайту “Наші гроші”, у період з 24 квітня по 14 травня 2014 ПАТ "Київгаз" за дозволом голови комітету конкурсних торгів, директора юридичного відділу ПАТ "Київгаз" Ростислава Криштофа уклало угоди на реконструкцію газорозподільчих пунктів у Києві на загальну суму 19,42 млн грн.

За інформацією "Вісника державних закупівель", з цієї суми 9,04 млн грн. отримає ТОВ "Газтранзит" за ремонт і реконструкцію будівель по головному ГРП по вул. Я.Кочури, 8. Решту 10,38 млн грн. виділено на заміну застарілого обладнання на 45 розподільчих пунктах з ремонтом будівель. Підряд отримало київське ПП "Тісо".

Угода є сумнівною, оскільки, за інформацією журналістів, вказані компанії постійно перемагають в тендерах від ПАТ "Київгаз". Більш того, ПП "ТІСО" перемагала лише в тендерах від ПАТ "Київгаз”.

Найбільша окрема частка в одеській фірмі ТОВ "Газтранзит" належить ТОВ "Чорномортехкомплект". Співвласником фірми був Ігор Учитель, депутат Одеської облради від Партії регіонів і президент ПАТ "Одесагаз". В облраді він очолював постійну комісію з питань ЖКГ, паливно-енергетичного комплексу та енергозбереження. Згідно з даними "Вісника державних закупівель" з 2008 року до моменту укладення цієї угоди у системі державних закупівель фірма отримала підрядів на 94,94 млн грн.

Конкурентами ТОВ "Газтранзит" були дві фірми: одеське ПП "Спеціальні Технології" Олега Князєва та фастівське ПАТ "Факел". Основним власником "Факела" є кіпрська фірма "Кімбервіль Файненс Енд Інвестмент Лімітед", генеральним директором — Вячеслав Брижатий.

ПП "Тісо" заснована у 2004 р., власником є Леонід Кушніров. Маючи незмінний статутний капітал у розмірі 100 грн., вона почала вигравати тендери у квітні 2013 року і на момент тендеру зібрала підрядів на 42,58 млн грн., при чому усі від "Київгазу".

На усіх тендерах єдиним конкурентом ПП "Тісо" виступало полтавське ТОВ "Науково-виробниче підприємство "Агрогазсервіс". Власниками фірми є директор Олександр Кисельов, а також Микола й Олександр Кисельові та Григорій Колісник. Фірма почала вигравати тендери в 2010 р., за цей час отримала підрядів на 6,46 млн грн.

Центр протидії корупції за допомогою нардепа Михайла Головка передав викладені факти до контролюючих органів. Голова Державної фінансової інспекції України Гордієнко повідомив, що замовник ПАТ "Київгаз" не належить до підприємств державного сектору економіки, тому ДФІУ не має повноважень проводити перевірки закупівель. Однак, контролюючий орган направив звернення для проведення моніторингу до Міністерства економічного розвитку та торгівлі України. В.о. начальника ДФІ в м. Києві Єфіменко повідомив, що так як АМКУ відмовився проводити перевірку з огляду на відсутність компетенції, ДФІ в м. Києві направлено запит на отримання документів, що стосуються закупівлі, для проведення перевірки. Голова ДФІ Гордієнко повідомив, що звернення ЦПК направлено в прокуратуру, так як “Київгаз” відмовився надавати дозвіл на перевірку.

Повʼязані особи

Криштоф
Ростислав Степанович
  • голова комітету конкурсних торгів, керівник юридичного відділу ПАТ "Київгаз"
  • Кількість справ: 1
Учитель
Ігор Леонідович
  • депутат Одеської облради від Партії регіонів, співвласник ТОВ "Чорномортехкомплект"
  • Кількість справ: 1
Кісельов
Микола Васильович
  • співвласник ТОВ "Науково-виробниче підприємство "Агрогазсервіс"
  • Кількість справ: 1
Кісельов
Олександр Васильович
  • співвласник і керівник ТОВ "Науково-виробниче підприємство "Агрогазсервіс"
  • Кількість справ: 1

Повʼязані юридичні особи

публічне акціонерне товариство
ЄДРПОУ 03346331
товариство з обмеженою відповідальністю
ЄДРПОУ 33189900
товариство з обмеженою відповідальністю
ЄДРПОУ 31209557