Держпідприємство купило стару базу відпочинку під Саками за купу мільйонів, вдвічі завищивши ціну

За інформацією сайту "Наші гроші", 7 вересня 2012 р ДП “Український інститут по проектуванню металургійних заводів” за підписом голови комітету з конкурсних торгів, заступника директора Іллі Козаринського уклав угоду з ТОВ “Рантьє” на придбання літньої бази відпочинку в селі Штормове Сакського району в Криму. Вартість угоди склала 3,88 млн грн.

Придбано п’ять котеджів загальною площею 578 кв. м. Вартість одного будиночку становить близько $100 тис, ціна квадратного метру – $840.

Також 15 жовтня 2012 року була укладена угода з підприємцем Олександром Христюшиним на придбання трьохповерхового прибудованого спального корпусу загальною площею 548,8 кв. м. Попередньо погоджена ціна складала 5,99 млн грн., або $1360 за квадратний метр.

Журналісти знайшли оголошення про продаж цієї будівлі площею 245 кв за $150 тис, що складає $612 за квадратний метр.

Дніпропетровське ТОВ “Рантьє” зареєстровано на кіпрський офшор “Парісіфія трейдінг лтд”.

Угода є сумнівною, оскільки, за інформацією журналістів, торги проведено за неконкурентною процедурою закупівлі “в одного учасника”, адже базу відпочинку придбано на товарній біржі “Регіональна універсальна біржа”.

“Усувається необхідність після торгів, проведених по правилам товарної біржі, проводити конкурсні торги за процедурами, передбаченими законом. В результаті маркетингових досліджень, проведених за допомогою мережі Інтернет, найбільш вигідним та зручним варіантом для проведення цієї закупівлі є проведення відкритих біржових торгів на Товарній біржі “Регіональна універсальна біржа”, – йдеться в обґрунтуванні.

Центр протидії корупції за допомогою нардепа Лесі Оробець передав викладені факти до контролюючих органів. Заступник генпрокурора Білоус переслав звернення. Прокурор Донецької області Марчук залучив до перевірки спеціалістів місцевої ДФІ та АМК, яка не лише знайшла порушення, а й надіслала позов для скасування договору з ТОВ “Рантьє”. Окрім того було продовжено перевірку, щодо законності дій посадових осіб замовника. Перший заступник ДФІ України Костюшко, провівши перевірку вказаних фактів, повідомив, що запропонувала замовнику розглянути питання щодо розірвання договору з ТОВ «Рантьє» і повернення замовнику 3.99 млн. гривень.

Повʼязані особи

Козаринський
Ілля Віленович
  • голова комітету з конкурсних торгів, заступник ДП "Український інститут по проектуванню металургійних заводів"
  • Кількість справ: 1

Повʼязані юридичні особи

товариство з обмеженою відповідальністю
ЄДРПОУ 32949090