Міліція на пару з прокурором не побачили розтрати мільйонів бюджетних коштів

За інформацією сайту "Наші гроші", 30 серпня 2012 р ОКЗ “База спеціального медичного постачання” Головного управління охорони здоров’я Дніпропетровської облдержадміністрації за результатами тендеру уклав угоду з ТОВ “Техкомплект” на придбання 360 легкових автомобілів для медичних закладів області на суму 34,56 млн грн.

Угода є сумнівною, оскільки в документації конкурсних торгів було встановлено необгрунтовані вимоги, які можуть обмежити конкуренцію. Коштом обласного бюджету було придбано 177 автомобілів ВАЗ 21214 (Нива) і 183 Geely CK-2. Вони повинні були мати напис на дверцятах “медична допомога”, багажні відділення мають бути обладнані полицями та ременями для перевезення медикаментів та устаткування. Також машини мають бути укомплектовані спеціальним санітарним медичним обладнанням (перелік не уточнюється), медичним ящиком-укладкою, сумкою лікаря та контейнером для медикаментів. Іншого додаткового обладнання в конкурсній документації не передбачено.

За інформацією журналіснів, ціна на базову модель ВАЗ 21214 на момент тендеру становила 86 тис грн., Geely CK-2 коштував від 55 тис грн. На тендері ж було отримано середню ціну на ці автомобілі у розмірі 96 тис грн. Ціни на окремі моделі управління здоров’я всупереч вимогам Мінекономрозвитку на сайті “Вісника державних закупвель” не опублікувало.

Центр протидії корупції за допомогою нардепа Лесі Оробець предав викладені факти до контролюючих органів.

Начальник ДФІ Дніпропетровської обл. Качан Руслан Васлильович, відповів, що: 1) насправді ВАЗ і Geely CK-2 виробляє ТОВ “Техкомплект”. 2) що провести перевірку він не має повноважень.

Голова ДФІ Андреєв повідомив, що поставлені до ОКЗ “База спеціального медичного постачання” Головного управління охорони здоров’я Дніпропетровської облдержадміністрації автомобілі недоукомплектовані та не відповідають медико-технічним вимогам документації конкурсних торгів.  Це призвело до збитків, завданих державі на суму 1167, 2 тис. гривень. За вказаними матеріалами перевірки УБЕЗ УМВС в Дніпропетровській області внесено дані до Єдиного реєстру досудових розслідувань за ч. 2 ст. 364 Кримінального кодексу України (зловживання владою або службовим становищем, що спричинило тяжкі наслідки).

В.о. начальника ГУМВС України в Дніпропетровській області Гриза повідомив, що досудове розслідування станом на 18 вересня 2013 року триває. Т.в.о. Начальника ГУМВС України Портнов в Дніпропетровській області вказав, що 27 грудня 2014 року слідчим відділом закрито кримінальне провадження на підставі відсутності в діянні кримінального правопорушення (п. 2, ч. 1, ст. 284 КПК Ураїни), яку встановили слідчий Гладков та процесуальний керівник Михальов але не було надано копію постанови про закриття справи.

Прокурор Дніпропетровської області Федик повідомив, що Оробець не є заявником у зазначеному провадженні, тобто не є його учасником, тож постанова про закриття провадження до неї не надсилалась.

Повʼязані особи

Картавцев
Ростислав Леонідович
  • голова комітету з конкурсних торгів, керівник ОКЗ “База спеціального медичного постачання” Головного управління охорони здоров’я Дніпропетровської ОДА, гендиректор ДП “Політехмед”
  • Кількість справ: 1

Повʼязані юридичні особи

товариство з обмеженою відповідальністю
ЄДРПОУ 20616482