28 газових родовищ були виділені фірмі Присяжнюка

За інформацією програми Слідство.інфо, Полтавська обласна рада, у період з вересня по грудень 2011 року надала ТОВ “Голден Деррік” дозволи на розробку та подальше видобування нафти й газу на 20 площах у Полтавській області. Окрім цього, компанія отримала 8 аналогічних дозволів на Дніпропетровщині.

Як стверджують журналісти, це відбулося через пов’язаність ТОВ "Голден Деррік" із тодішнім міністром енергетики та вугільної промисловості Едуардом Ставицьким та міністром аграрної політики та продовольства Миколою Присяжнюком.

Фірмі Hartlog Limited належить 70% “Голден Деррік”, інші 30% належать НАК “Нафтогаз Україна”. За інформацією журналістів, засновником Hartlog Limited була кіпрська компанія Dorigin Limited. Її власником був угорський адвокат Пітер Паллаг. У 2004-2005 роках Паллаг працював керівником британської фірми “Reef Steel Works”. А одним із засновників цієї фірми був брат Миколи Присяжнюка - Борис Присяжнюк. В британському офісі Пітера Паллага та Бориса Присяжнюка зареєстрована ще одна фірма зі схожою назвою — “Reef Holdings Plc.”. З 1997-го по 2001-й власником та керівником цієї фірми був Микола Присяжнюк. Номер телефону Присяжнюка як фізичної особи-підприємця збігається із номером офісу представництва “Reef Holdings Plc”.

Дозвіл на вибуток надр мала надавати Державна служба геології та надр, діяльність якої координується Міністром екології та природних ресурсів України. Керівником Держгеонадр з грудня 2010 по квітень 2012 року був Едуард Ставицький. Він же потім очолив Міністерство екології та природних ресурсів України. Проте, на питання журналістів Ставицький відповів, що не має жодного стосунку до “Голден Деррік”. Однак, у 2007 році дружина Едуарда Ставицького Олена Ставицька, його батько Анатолій Ставицький та Микола Присяжнюк втрьох були засновниками фірми “Монолітінвест”.

Крім того, управління у Держгеонадрах, яке видає ліцензії на використання надр, очолював Олександр Сушко. Раніше він керував Торговим домом “Кварцит”, адреса якого (вул. Шота Руставелі, 17) збігається із адресою фірм Миколи Присяжнюка.

Повʼязані особи

Присяжнюк
Микола Володимирович
  • Міністр аграрної політики та продовольства України з 11 березня 2010 до 27 лютого 2014
  • Кількість справ: 2
Паллаг
Пітер 
  • власник Dorigin Limited, керівник “Reef Steel Works” у 2004-2005 рр.
  • Кількість справ: 1
Сушко
Олександр Васильович
  • керівник управління з надання надр у користування та ліцензування господарської діяльності
  • Кількість справ: 1
Ставицький
Едуард Анатолійович
  • міністр енергетики та вугільної промисловості у 2012-2014 рр.
  • Кількість справ: 1

Повʼязані юридичні особи

ЄДРПОУ 37536031
орган місцевого самоврядування
ЄДРПОУ 22530614