Укрзалізничпостач переплачує ВОГ Аеро Джет 500 мільйонів за паливо

30 грудня 2013 р. ДП "Укрзалізничпостач" з дозволу голови комітету з конкурсних торгів (заступника директора підприємства) В’ячеслава Нелюбова уклав угоду на 2,62 млрд грн з ТОВ "ВОГ Аеро Джет" (керівник – Петро Столяр) на придбання 200 тис т дизпалива.

За інформацією сайту "Наші гроші", тендер є сумнівним, оскільки закупівлю було здійснено за ціною, завищеною на 500 млн грн, а єдині дві допущені до конкурсу фірми мають стосунок до одного й того ж кіпрського офшору. Також можна припустити, що обидві фірми-учасниці пов’язані з нардепом від ПР Ігорем Єремеєвим, оскільки "ВОГ Аеро Джет" входить до його групи "Континіум".

Офіційними власниками ТОВ "ВОГ Аеро Джет" є Світлана Юраш і віргінський офшор "Сквеад Інвестментс Лімітед", але – як пишуть журналісти – до 2013 р. основна частка підприємства була записана на ТОВ "Московський міст ЛТД", яке належить ТОВ "Вест Ойл Груп", яке своєю чергою належало "ОВГ Оіл Вест Лімітед" (пізніше – нідерландській компанії "Вест Оіл Груп Холдінг Б.В."). У той же час очолюваний Андрієм Кльоцом єдиний допущений конкурент ТОВ "Укрпостач-Нафтотрейд" (зареєстроване у 2004 р. під назвою ТОВ "Континіум-Льон-Контракт-Мрія", з 2011 р. отримало підряди від "Укрзалізниці" на 5,66 млрд грн) належить згаданій вище "ОВГ Оіл Вест Лімітед" з 2010 р.

Центр протидії корупції з допомогою нардепа Л.Оробець передав викладені факти до контролюючих органів. ДФІУ за результатами перевірки виявила порушення і рекомендувала розірвати договір; 25 грудня 2014 р. служба поінформувала, що "Укрзалізничпостач" рекомендації не виконав. УМВС на Південно-Західній залізниці повідомило, що за викладеними фактами розпочато кримінальне провадження за ч. 4 ст. 191 Кримінального кодексу України (привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем). Станом на 4 лютого 2015 р. досудове розслідування ще тривало.

Повʼязані особи

Нелюбов
Вʼячеслав Вікторович
  • голова комітету з конкурсних торгів, заступник директора ДП "Укрзалізничпостач"
  • Кількість справ: 5

Повʼязані юридичні особи