Енергоатом купив обладнання для ХАЕС в ЕлКору

3 квітня 2014 р. ДП "НАЕК "Енергоатом" з дозволу голови тендерного комітету Віктора Чеброва уклало угоду на 5,59 млн грн з Об’єднанням підприємств Електротехнічна корпорація "ЕлКор" на закупівлю агрегату безперебійного живлення для ВП ХАЕС.

За інформацією сайту "Наші гроші", тендер є сумнівним, оскільки між "ЕлКором" та єдиною фірмою-конкурентом ТОВ "Проектно-конструкторське бюро Призма" нібито існував зв’язок. Так, журналісти зазначають, що власниками  "ЕлКор" на момент тендеру було російське ТОВ "Енергопроммаш" (87%) і українське ТОВ "Енергоінвестбуд-2008" (13%), яке належить Юрію Пугачову, який до серпня 2007 р. був директором "ЕлКору".

Серед співзасновників ТОВ "Проектно-конструкторське бюро Призма" від заснування фірми у 2005 р. і до кінця 2012 р. був Костянтин Пугачов, приписаний з Юрієм Пугачовим за однією адресою. Ще однією співзасновницею "Призми" була Дар’я Кравченко, прописана за однією адресою з Володимиром Кравченком, який був першим директором "ЕлКору" (1999 р). При цьому пропозиції двох інших учасників, які пропонували обладнання на 12 і 52 тис. грн дешевше, відхилили: першу – за невідповідно оформлені документи, другу – за технічну невідповідність.

Центр протидії корупції з допомогою нардепів Чумака та Лещенка передав викладені факти до контролюючих органів. В.о. Голови АМКУ Бараш повідомив, що було виявлено факти, які можуть свідчити про вчинення учасниками торгів антиконкурентних узгоджених дій, але у кінцевій відповіді зрештою згадав лише про інший епізод, якого стосувалося звернення ЦПК.

Повʼязані особи

Чебров
Віктор Дмитрович
  • голова комітету з конкурсних торгів, ДП "НАЕК "Енергоатом"
  • Кількість справ: 6
Пугачов
Юрій Анатолійович
  • засновник ТОВ "Енергоінвестбуд-2008", співзасновник "ЕлКор" (через ТОВ "Енергоінвестбуд-2008"), керівник "ЕлКор"
  • Кількість справ: 1
Пугачов
Костянтин Юрійович
  • екс-співзасновник ТОВ "ПКБ Призма"
  • Кількість справ: 1