Енергоатом купує обладнання для Запорізької АЕС у близьких фірм

28 березня 2014 р. ДП "НАЕК "Енергоатом" з дозволу голови тендерного комітету Віктора Чеброва уклало угоду на 2,61 млн грн з ТОВ "Запорожснабпромконтакт" (ТОВ "ЗСПК")  на придбання обладнання для Запорізької АЕС.

За інформацією сайту "Наші гроші", тендер є сумнівним, оскільки між фірмою-переможницею і єдиним допущеним конкурентом імовірно існував зв’язок. Так, керівник єдиного допущеного конкурента ТОВ "ТБ "Промислові системи, ЛТД" Сергій Шапар вказаний контактною особою фірми ТОВ "Енпром", телефон якої ТОВ "ЗСПК" раніше подавало як свій на іншому тендері "Енергоатому" ("ТБ "Промислові системи, ЛТД" тоді теж було єдиним конкурентом "ЗСПК"). Крім того, повідомляють журналісти, керівник ТОВ "ЗСПК" Денис Москаленко раніше був засновником ТОВ "Енпром".

Інший ланцюжок зв’язків між Денисом Москаленком і Сергієм Шапаром проходить через Микиту Нікітенка. За інформацією "Наших грошей", контактний номер, поданий ТОВ "ЗСПК" на тендер на обладнання для Запорізької АЕС, збігався з номером ТОВ "Консалтингово-правова група "Діалог", співзасновниками якої були Денис Москаленко і Микита Нікітенко. У той же час М.Нікітенко був співзасновником фірми ТОВ "Арді Марго", контактний номер якої збігався з номером "ТБ "Промислові системи, ЛТД".

Центр протидії корупції з допомогою В.Чумака і С.Лещенка передав викладені факти до контролюючих органів. В.о. Голови АМКУ М.Бараш повідомив, що узгоджених дій між конкурентами на тендері не виявили.

Повʼязані особи

Москаленко
Денис Федорович
  • керівник ТОВ "Запорожснабпромконтакт" з 3 квітня 2012 р., співзасновник ТОВ "Консалтингово-правова група "Діалог"
  • Кількість справ: 1
Нікітенко
Микита Олександрович
  • співзасновник ТОВ "Арді Марго", екс-співзасновник ТОВ "ТБ "Промислові системи"
  • Кількість справ: 1
Чебров
Віктор Дмитрович
  • голова комітету з конкурсних торгів, ДП "НАЕК "Енергоатом"
  • Кількість справ: 6