"Українську національну лотерею", яка стала найбільшою на ринку, пов'язують з бізнесом народного депутата Олександром Третьяковим

З 2016 року «Українська національна лотерея» (УНЛ) стала найбільшим з трьох лотерейних операторів країни і продовжила збільшувати частку ринку у 2017-му її пов'язують з народним депутатом від партії "Блоку Петра Порошенка" - Третьяковим Олександром. Про це ідеться у сюжеті Аліси Юрченко для програми «Наші гроші з Денисом Бігусом».

До Майдану 2013-2014 рр «УНЛ» була найменшим лотерейним оператором. Зростання оборотів компанії відбулося після того, як два інші власники лотерейних ліцензій – «М.С.Л.» і «Патріот» – потрапили до санкційного списку РНБО у 2015 році. З того ж часу «УНЛ» почали пов’язувати з народним депутатом від БПП Олександром Третьяковим. Тоді політик з’явився в офісі «УНЛ» під час обшуку. У той час тривав корпоративний конфлікт між українськими та іноземними акціонерами лотерейного оператора. Серед українських співвласників компанії історично присутній Валерій Коваленко, як виявилося, товариш нардепа Третьякова.

У 2016 році Олександр Третьяков повідомив, що має опціон на викуп частки в «УНЛ».

Уже понад рік «УНЛ» платить ТОВ «АТЕК-95» за оренду офісу та супутні послуги. Фірма ж «АТЕК-95» весь цей час платила зарплату дружині  Третьякова, а нардеп раніше був її офіційним співвласником та директором.

За даними фінзвітності, яка є в розпорядженні програми «Наші гроші з Денисом Бігусом», задекларований оборот Української національної лотереї у 2017 р. становив 934 млн грн. Її найближчий конкурент – компанія М.С.Л. – тепер втричі менша. У 2017-му вона показала 308 млн грн обороту.

На своєму сайті УНЛ повідомляє, що випускає, зокрема, електронні лотереї «Космолот», «Фаворит-спорт», «Лото Парі-Матч» та ін. «Космолот» і «Фаворит-спорт» – це мережі гральних залів, які працюють за ліцензією УНЛ. Під брендом «Парі-матч» в Україні здійснювалась букмекерська діяльність, яка з 2009 р. заборонена законом.

Повʼязані особи

Третьяков
Олександр Юрійович
  • народний депутат України VIII скликання, Заступник голови депутатської фракції ПАРТІЇ "БЛОК ПЕТРА ПОРОШЕНКА", Голова Комітету Верховної Ради України у справах ветеранів та осіб з інвалідністю
  • Кількість справ: 5

Повʼязані юридичні особи

підприємство з іноземними інвестиціями
ЄДРПОУ 24940541