Народний депутат Пресман не зазначає в е-декларації благодійний фонд, в якому він є кінцевим бенефіціаром

Інформацію про використання бюджетних коштів  субвенцій Громадський рух ЧЕСНО  знайшов у звітах благодійного фонду Олександра Пресмана "Творю добро", заснованого у 2016 році, однак не внесеного до декларації народного депутата за 2017 рік, про що повідомляється у розслідуванні "Округ нардепа Пресмана: фірми з кримінальним шлейфом дерибанять держсубвенції".

Фонд очолює Микита Кузькевич – син Пресмана, який у попередньому скликанні був помічником нардепа на громадських засадах. У декларації  народного депутата Пресмана за 2017 рік  інформація про фонд відсутня.

Олександр Пресман пояснює, що не вказав фонд в декларації, бо його функція у фонді не визначена:

 

Єдиний засновник не може бути визначений як вища посадова особа фонду, оскільки не є окремим органом управління, в статуті не визначено мої окремі повноваження".

 

І попри те, що фонд не вказаний, саме він регулярно звітує про його депутатську діяльність. 

За даними Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань, Олександр Пресман є кінцевим бенефіціарним власником (контролером) юридичної особи, а саме Благодійного фонду "Олександра Пресмана "Творю добро". Згідно зі статтею 46 Закону України "Про запобігання корупції", такі відомості мають бути зазначені в електронній декларації суб'єкта декларування", – наголошує юрист Громадського руху ЧЕСНО Максим Хаврат.

Повʼязані особи

Пресман
Олександр Семенович
  • народний депутат України VIII скликання, Член депутатської групи "Партія "Відродження"
  • Кількість справ: 4