Олег Мусій не декларує державну компенсацію, отриману на оренду житла

За інформацією Центру протидії корупції, Олег Мусій став одним з фігурантів журналістського розслідування "Наших грошей" з Денисом Бігусом" про депутатів, які отримують компенсацію за оренду житла, хоча мають помешкання в Києві. Так дружина нардепа ще з 2000 року володіє половиною квартири площею 93 м2.

Крім того, нардеп не декларує отримання компенсації за оренду житла. Разом з тим, за 2017 рік депутат задекларував 3,1 млн. грн, 162 тис дол та 29 тис євро лише готівкою. Ще майже 70 тис дол готівкою задекларовані на дружину Мусія.

19 листопада 2018 року генпрокурор Юрій Луценко заявив, що не виключає подання до парламенту відносно нардепів, які отримують компенсації за житло. За його словами, ГПУ та САП володіє матеріалами, за якими більше 20 народних депутатів, які отримують компенсацію за оренду помешкання, маючи при цьому житло в Києві.

Пізніше джерело в правоохоронних органах розповіло журналістам, що НАБУ розслідує відшкодування нардепам коштів за оренду житла. За його словами, слідство намагалося отримати доступ до документів апарату Верховної Ради, проте слідчий суддя відмовив. Водночас, як вказує джерело, розпорядник документів-представник апарату парламенту не виступав проти надання запитуваних документів. Попередня кваліфікація – ч. 3 ст. 191 Кримінального кодексу України (привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем).

Повʼязані особи

Мусій
Олег Степанович
  • народний депутат України VIII скликання, Заступник голови Комітету, голова підкомітету з питань забезпечення євроасоціації Комітету Верховної Ради України з питань охорони здоров'я, екс-міністр Міністерства охорони здоров'я
  • Кількість справ: 2