Сестра Сергія Льовочкіна отримала у власність острів у смт Козин для житлового будівництва, попри заборону водного законодавства

13.05.2014 р. сестра екс-глави Адміністрації Президента Януковича Сергія Володимировича Льовочкіна - Юлія оформила право власності на острів як єдину земельну ділянку площею 3,24 га для "для будівництва і обслуговування житлового будинку, господарських будівель і споруд", що суперечить Водному кодексу України, повідомляє Сергій Лєщенко Українській правді.

Острів знаходиться у селищі під Києвом в Козині - "Золотих воротах", навпроти будинку Сергія Льовочкіна. На знімках 2010 року видно, як зі сторони будинку Льовочкіна на острів збудований міст, а сам острів забудовується. 

Відповідно до статті 89 Водного кодексу України, у прибережних захисних смугах уздовж річок, навколо водойм та на островах забороняється: будівництво будь-яких споруд (крім гідротехнічних, навігаційного призначення, гідрометричних та лінійних), у тому числі баз відпочинку, дач, гаражів та стоянок автомобілів. Отже, Рішення Козинської селищної ради про відчуження земельних ділянок та змін цільового призначення, ймовірно, було прийнято з порушенням Водного законодавства.

За інформацією Центра протидії корупції, у травні 2016 року прокуратура звернулась з позовною заявою про те, що рішеннями виконавчого комітету Козинської селищної ради та рішеннями сесії Козинської селищної ради, в порушення земельного та водного законодавства передано земельні ділянки за рахунок земель водного фонду, що розташовані у прибережній захисній смузі, для будівництва та обслуговування житлового будинку у приватну власність. Однак, 22 вересня 2017 року Вищий спеціалізований суд України з розгляду цивільних і кримінальних справ погодився з рішенням Апеляційного суду Київської області від 22 серпня 2017 року та відмовив у скасуванні рішень селищної ради і витребувані земельної ділянки. Згодом Верховний Суд ухвалою від 6 лютого 2018 року підтвердив рішення.

Повʼязані особи

Льовочкін
Сергій Володимирович
  • народний депутат України VIII скликання, Політична партія "Опозиційний блок"
  • Кількість справ: 8
Льовочкіна
Юлія Володимирівна
  • народний депутат України VIII скликання, співвласник АТ "Кліринговий дім"
  • Кількість справ: 10

Повʼязані юридичні особи

орган місцевого самоврядування
ЄДРПОУ 04362697