Наливайченко не задекларував нерухомість дружини у е-декларації

За журналістським розслідуванням "Схеми"  у програмі "Валентин Наливайченко: секрети шпигуна (розслідування)" виявлено, що екс-Голова СБУ Наливайченко Валентин, у своїй Декларації за 2013 рік вказав недостовірну інформацію.

У своїй декларації за 2013 рік тодішній голова СБУ в розділі «нерухомість» задекларував лише 10 соток землі, 20 соток землі дружини, квартиру дружини у Києві на 74 кв. м.. Однак, за даними реєстру майнових прав, у 2010 році дружина отримала у подарунок квартиру площею майже 400 квадратних метрів та паркомісце в елітному житловому комплексі «Альпійський». Сам Наливайченко пояснив, що квартиру дружині Олені Іванівні подарував її батько, однак таке твердження не спростовує обов'язок  посадової особи, яка подає декларацію не вказувати такі відомості.

 

Паркомісце Наливайченко вказав у Декларації за 2017 рік на пост Президента України 2019 р., а ось про наявість подарованої квартири дружини на 400 кв. м., Валентин Олександрович так і не повідомив НАЗК.

Відповідно до п. 2 ч.1 ст. 46 Закону України "Про запобігання корупції"  у декларації суб'єкта декларування  зазначаються відомості про об’єкти нерухомості, що належать суб’єкту декларування та членам його сім’ї на праві приватної власності, включаючи спільну власність, або знаходяться у них в оренді чи на іншому праві користування, незалежно від форми укладення правочину, внаслідок якого набуте таке право (тобто  за договором дарування або купівлі-продажу, та інших підстав).

Подання завідомо недостовірних відомостей у декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, які відрізняються від достовірних на суму від 100 до 250 прожиткових мінімумів для працездатних осіб, тягне за собою відповідальність, передбачену частиною четвертою статті 172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення, у вигляді накладення штрафу від ста до двохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян. Також законодавством передбачена Кримінальна відповідальність за ст. 366-1 КК України.

 

Повʼязані особи

Наливайченко
Валентин Олександрович
  • Кандидат на пост Президента України, Голова Служби безпеки України 24.02.2014 — 18.06.2015 рр.
  • Кількість справ: 3