За що ГПУ хоче позбавити недоторканності Вілкула та Колєснікова

ГПУ направило до Верховної Ради подання про надання згоди на притягнення до кримінальної відповідальності двох народних депутатів від "Опозиційного блоку" – Олександра Вілкула та Дмитра Колєснікова, повідомляють журналісти руху ЧЕСНО.

Слідчі кваліфікують дії Вілкула за ч. 2 ст. 364 Кримінального кодексу України.  Як твердять у ГПУ, 2011 року, перебуваючи на посаді голови Дніпропетровської ОДА, О. Вілкул сприяв незаконному переданню земель колгоспу в оренду “Орджонікідзевському гірничо-збагачувальному комбінату”. Також, упродовж 2011-2012 років О. Вілкул видав розпорядження про незаконну зміну цільового призначення земельних ділянок загальною площею понад 66 га.Збитки прокуратура оцінила в понад 5,5 млн грн.

Стосовно корупційних дій Колєснікова Д., слідство стверджує, що обіймаючи посаду голови Держагентства з управління державними корпоративними правами та майном, Колєсніков підписав документи про незаконне вилучення двох корпусів з майнового комплексу ДП “Науково-дослідний та конструкторсько-технологічний інститут трубної промисловості ім. Я.Ю. Осади” (м. Дніпро), яке виконувало оборонні замовлення. Згодом вилучені корпуси були передані до комунальної власності міста та продані приватній фірмі, що завдало державі збитків майже на 17 млн грн. Дії Колєснікова у прокуратурі кваліфікують за ч. 2 ст. 364 Кримінального кодексу України (зловживання службовим становищем).

 

Повʼязані особи

Колєсніков
Дмитро Валерійович
  • народний депутат України VIII скликання, член політичної партії "Опозиційний блок", Член Комітету Верховної Ради України з питань екологічної політики, природокористування та ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи
  • Кількість справ: 3
Вілкул
Олександр Юрійович
  • народний депутат України VIII скликання, член політичної партії "Опозиційний блок", кандидат на пост Президента України 2019 р.
  • Кількість справ: 5