Мільйони та квартира у Києві нардепа Шкварилюка не є перепоною для отримання ним компенсації з бюджету

   За законом, який парламентарі прийняли самі для себе, ті з них, хто не володіє житлом у столиці і 30 кілометрах навколо, мають право на компенсацію з бюджету. Тобто з грошей платників податків. Щомісяця – 20 тисяч гривень за оренду квартири чи номера у готелі “Київ” (ст. 35 Закон України "Про статус народного депутата"). 

   Через те, що апарат парламенту нараховує компенсацію, не перевіряючи, чи є у власності депутата або його родини столичне житло, зі 170 парламентарів, що отримують компенсацію на оренду житла в столиці, майже 120 задекларували мільйони заощаджень. І щонайменше 25 з них ще й точно мають де жити в Києві або в елітному передмісті.  Про це йдеться у розслідуванні Олександра Курбатова для програми “Наші гроші з Денисом Бігусом”. 

   Народофронтівець Володмир Шкварилюк за роки свого депутатства заробив на тендерах понад 50 млн грн. У червні 2016 він придбав собі житло у Києві. Квартиру на двісті квадратів ось у цьому будинку.

    Подібна до квартири Шкварилюка продається за 6,5 млн грн. Родина Шкварилюка не бідує через виплати. Минулого року вона розширила автопарк із двох “Вольво” і “Тойоти” новенькими “Мерседесом” і “БМВ” на 3 млн грн. Але від щомісячної компенсації з держбюджету Шкварилюк не відмовився. Мовляв, ремонт у квартирі, придбаній два роки тому, ще не скінчився.

“Тому що в мене ремонти йдуть у квартирі. Я ж вас запрошував у гості: приїдьте подивитеся, що там новозбудований будинок і там проводяться ремонти. А поки не зробиться ремонт, там неможливо жити”, – говорить Володимир Шкварилюк. 

  З вищевикладеного, постає питання про зловживання народним депутатом В. Шкварилюком своїми правами та можливість притягнення до відповідальності за незаконне збагачення, передбаченого ст. 368-2 Кримінального кодексу України, адже сума, отримана з бюджету за 2 роки сягає близько 500 000 грн.

Повʼязані особи

Шкварилюк
Володимир Васильович
  • народний депутата Верховної Ради України VIII скликання, Секретар Комітету Верховної Ради України з питань бюджету, Член партії "Народний фронт"
  • Кількість справ: 2