Розкрадання "Нафтогазу України": народний депутат Бакулін Є.М. у розшуку

За інформацією "Української правди" Верховна Рада дала згоду на притягнення до кримінальної відповідальності, затримання та арешт народного депутата Євгена Бакуліна з фракції "Опозиційний блок".

Бакулін очолював "Нафтогаз України" з березня 2010 року до березня 2014 року. У березні 2014 року його затримали за підозрою в розкраданні коштів в особливо великих розмірах. Згодом Печерський райсуд Києва відпустив Бакуліна під заставу в сумі 10 млн грн.

Генеральний прокурор Юрій Луценуо 15 березня виступив з пропозицією зняття недоторканності депутата Євгена Бакуліна на засіданні Верховної Ради. За декілька днів до голосування, 12 березня регламентний комітет Верховної Ради дав дозвіл притягнення до відповідальності, затримання й арешт Бакуліна за підозрою в участі у "злочинній організації Віктора Януковича", заволодінні чужим майном і замаху на заволодіння чужим майном, фінансовій оборудці, складанні фіктивних документів.

Зокрема, Бакуліну інкримінують заволодіння коштами "Нафтогазу Україна" у сумі 449 млн 963 тисячі гривень, закінчено замах на заволодіння коштами цього ПАТ у сумі 5 млрд 100 млн 36 тисяч гривень, а також у заволодінні майном і коштами "Чорноморнафтогазу" у сумі 404 млн 374 тисячі доларів при закупівлі нафтовидобувних вишок.

Генпрокурор Юрій Луценко запропонував Бакулінупіти на угоду зі слідством, пояснюючи, що народний депутат є ключовим свідком:

"Якщо пан Бакулін має бажання співпрацювати зі слідством – звичайно на території України – ми готові йти на визначені законом параметри угоди. Бо найважливішим завданням є затримання організаторів злочинної схеми, зокрема – Віктора Януковича", – зазначив генпрокурор. 

На сьогоднішній день, народного депутата України Бакуліна Є. оголошено у розшук.

Повʼязані особи

Бакулін
Євген Миколайович
  • народний депутат VIII скликання, голова правління НАК «Нафтогаз України» з 2 березня 2010 - 25 березня 2014
  • Кількість справ: 8