Суд повернув 2,5 гектари, які Куніцин віддав трьом "дачникам" перед своєю відставкою

За інформацією журналістів сайту "Наші гроші", суд визнав недійсними розпорядження Севастопольської міської державної адміністрації, якими обслуговуючому кооперативу "Житлово-будівельне товариство індивідуальних забудовників "Усадьба" було передано у власність ділянку площею 2,5 га в районі вул. Древньої. Про це свідчить постанова Вищого господарського суду України від 23 вересня 2013 року.

Цю ділянку в районі Карантинної бухти кооперативу було передано розпорядженням СМДА від 6 квітня 2010 року, за два тижні до відставки з посади голови СМДА Сергія Куніцина. Це розпорядження оскаржила севастопольська прокуратура.

Суд встановив, що ділянка знаходиться в межах міста Севастополя, відтак розпоряджатися нею має Севастопольська міська рада, а не міськдержадміністрація. Також суд зазначив, що "нормами Земельного кодексу України не передбачено набуття юридичними особами права власності на земельні ділянки, що перебувають у комунальній власності". А кооператив "Усадьба" є юрособою.

За даними журналістів, ОК "ЖБТІЗ "Усадьба" у грудні 2009 року заснували три особи – Юлія Вільдман, Лариса Тализенкова і Світлана Хричикова. Протягом 2010–2012 років директором кооперативу був Михайло Чепіль, а з грудня 2012-го – Роман Григорян.

Повʼязані особи

Куніцин
Сергій Володимирович
  • народний депутат України VII скликання, колишній голова Ради міністрів Автономної Республіки Крим
  • Кількість справ: 5

Повʼязані юридичні особи

обслуговуючий кооператив
ЄДРПОУ 36868471
орган державної влади
ЄДРПОУ 04055587