Дубневичі банкрутять державний завод високими цінами на власні анкери

За інформацією журналістів сайту "Наші гроші", Господарський суд Вінницької області своїм рішенням від 15 червня 2017 року зобов’язав ПрАТ "Гніванський завод спецзалізобетону" виплатити ТОВ "Корпорація КРТ" заборгованість у розмірі 2,12 млн грн за поставлені заводу анкери АЗ-2, що використовуються для виробництва пружних колійних скріплень КПП-5.

Власне заборгованість за 30 тис. анкерів становить 1,9 млн грн, а решту суми – пеня та інфляційні нарахування.

З матеріалів судової справи стало відомо, що представники ПрАТ "Гніванський завод спецзалізобетону" звертались з проханням до ТОВ "Корпорація КРТ" про розтермінування заборгованості та встановлення на розсуд підприємства строків погашення заборгованості. Представники заводу також пропонували укласти мирову угоду, проте відповіді так і не отримали.

Звернення заводу було зумовлено неможливістю негайно виконати свої зобов’язання щодо погашення заборгованості у зв’язку із скрутним фінансовим станом підприємства. Юристи заводу пояснюють тяжкий фінансовий стан саме політикою "Корпорації КРТ".

Справа в тому, що Гніванський завод спецзалізобетону протягом 2014 року виробляв кріплення для залізниці, використовуючи анкер АЗ-1 виробництва ТОВ "АТ Механіка", який є дешевшим аналогом анкеру АЗ-2. Використання дешевших деталей дозволяло заводу бути рентабельним.

Проте після рішення Окружного адміністративного суду м. Києва від 30 жовтня 2014 року, яким було скасовано погодження технічних умов для анкера від "АТ Механіка", замовник заводу, а це філія "Центр управління промисловістю" ПАТ "Українська залізниця", почав надавати рознарядки, в яких чітко прописував, що виготовляти шпали потрібно виключно з анкером виробництва ТОВ "Корпорація КРТ". Ці анкери є дорожчими, що суттєво позначилось на рентабельності заводу. Відмовитись від виконання замовлень "Укрзалізниці" гніванський завод не може, оскільки є стратегічним об’єктом, який входить до єдиного виробничо-технічного комплексу "Укрзалізниці".

Юристи заводу в судовому засідання наголосили, що підприємство фактично зобов’язали заключати договори з ТОВ "Корпорація КРТ" на невигідних умовах. При цьому юристи стверджують, що власники "Корпорації КРТ" чітко знали, що після виключення з ринку єдиного конкурента, шляхом скасування погодження технічних умов на його продукцію (йдеться про "АТ Механіка"), Гніванський завод спецзалізобетону стане повністю залежним від поставок "Корпорації КРТ" та буде змушений укладати договори на поставку анкерів за будь-якими цінами через відсутність альтернативи.

Юристи заводу наголосили на тому, що підприємство є "стратегічним об’єктом держави з істотною кредиторською заборгованістю здатною призвести до банкрутства товариства в будь-який момент".

Суд не взяв до уваги аргументи юристів заводу і вирішив, що вимога про сплату боргу є правомірною та обґрунтованою і підлягає задоволенню, оскільки, відповідає умовам чинного законодавства України та умовам договору.

ТОВ "Корпорація КРТ" через ТОВ "АПП "Львівське" належить народним депутатам від "Блоку Петра Порошенка" Богдану та Ярославу Дубневичам.

Повʼязані особи

Дубневич
Богдан Васильович
  • народний депутат України VIII скликання, співвласник ТОВ "АПП "Львівське" та ТОВ "Корпорація КРТ"
  • Кількість справ: 46
Дубневич
Ярослав Васильович
  • народний депутат України VIII та IX скликання, співвласник ТОВ "АПП "Львівське" та ТОВ "Корпорація КРТ"
  • Кількість справ: 41

Повʼязані юридичні особи

товариство з обмеженою відповідальністю
ЄДРПОУ 37786903