Адамовський і Грановський причетні до рейдерства ТРЦ "Sky Mall"

Як роз'яснюють журналісти програми "Наші гроші з Денисом Бігусом", бізнесмен Андрій Адамовський і народний депутат Олександр Грановський причетні до рейдерського захоплення торгівельного центру "Sky Mall" в Києві.

У 2006-му році естонський бізнесмен Хіллар Тедер розпочав будівництво "Sky Mall". У 2009-му через фінансову кризу Тедер вирішив залучити  спів-інвесторів у свою компанію Arricano Real Estate PLC. Адамовський мав інвестувати 40 млн доларів, викупивши у Arricano половину корпоративних прав у головній фірмі проекту Assofit Holdings Limited, а через півроку або конвертувати інвестицію в долю у самій Arricano, або ж продати свою частку назад Теддеру уже за 50 млн. 

Та у визначений час Адамовський не зробив ні те, ні інше. Він почав піднімати вартість своєї частки у 50 млн. доларів.

Тедер звернувся до Лондонського суду і у 2014 році той визнав за ним право викупу відповідно до договору. Однак поки Тедер судився, Stockman Interhold SA скликав збори акціонерів Assofit Holdings Limited і звільнив з ради директорів усіх представників Arricano. У вересні 2014 року вони перереєстрували фактичного власника ТРЦ "Sky Mall" ТОВ "Призма бета" в Луганську. ЇЇ 100%-вим власником замість Assofit Holdings стала нідерландська компанія Financing and Invest Solutions B.V.

Згодом, "Sky Mall" частково вивели у власність банку  "Південний" шляхом махінацій із кредитами. Банк офіційно належав одеситу Юрію Родіну, але сам Родін казав, що щодо частки у "Sky Mall" треба розмовляти з Адамовським.

Керівником компанії Assofit Holdings Limited, через яку в "Sky Mall" інвестував Адамовський, був Олександр Грановський. Він очолював фірму з березня 2010 року по листопад 2014 року, тобто упродовж всієї історії з відчуженням "Sky Mall" в банк "Південний".

Повʼязані особи

Грановський
Олександр Михайлович
  • народний депутат України VIII скликання, Голова підкомітету з питань цивільного, господарського та адміністративного судочинства Комітету Верховної Ради України з питань правової політики та правосуддя, член партії "Блок Петра Порошенка"
  • Кількість справ: 11

Повʼязані юридичні особи

ЄДРПОУ None
ЄДРПОУ None
публічне акціонерне товариство
ЄДРПОУ 20953647
товариство з обмеженою відповідальністю
ЄДРПОУ 34001316