Розпил коштів Євросоюзу в Ужгороді

Програмою Транскордонного Співробітництва Польща-Білорусь-Україна у 2007-2013 рр.було виділено Ужгородській міськраді 2,5 млн грн на проект “Ярослав - Ужгород: спільна ініціатива задля підвищення туристичної привабливості історичних міст партнерських”. За інформацією сайту “УКР.АВ”, 92 тис євро з загальної суми виконавчий комітет міськради намагався передати ГО “Агенція “Центр розвитку інновацій, інвестицій та туризму міста Ужгород”, але не передав. В результаті організація подала на комітет до суду з вимогою передати обіцяні кошти. За інформацією журналістів, суд 1-ї інстанції задовольнив рішення через відсутність аргументації з боку міської ради. Термін реалізації проекту було встановлено з 01.09.2013 до 31.08.2015, ніяких дій не було вжито, кошти під судовим арештом.

За інформацією сайту “УКР.АВ”, дана схема є непрозорою, оскільки, начебто, була домовленість між посадовими особами виконкому міськради та членами ГО про передачу коштів, таким чином, аби уникнути проведення відкритих торгів, та за допомогою судового рішення узаконити дані дії. Як повідомляють журналісти, в діях посадових осіб прослідковується порушення норм закону “Про здійснення держзакупівель”, мають ознаки кримінального правопорушення передбаченого ст. 190 ККУ (шахрайство), замах на злочин, передбачений ст. 191 ККУ  (привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем) та/або інших кримінальних правопорушень.

Центр протидії корупції за допомогою нардепа Лещенка передав викладені факти до контролюючих органів. Прокурор Закарпатської області Янка відповів, що відкрито досудове розслідування кримінального правопорушення, передбаченого ч.2 ст.364 ККУ (Зловживання владою або службовим становищем). Начальник ДФІУ в Закарпатській області Рябець повідомив, що перевірка порушень не виявила. Міський голова Ужгорода Погорєлов відповів, що ГО “Агенція “Центр розвитку інновацій, інвестицій та туризму міста Ужгород” відкликала судовий позов, та розглядалось питання мирного врегулювання.