Дмитро Білоцерковець незадекларував нерухомість свої мами

Жанна Білоцерковець оформила у власність елітну нерухомість на 36 мільйонів гривень в найдорожчих куточках Києва. Про це з посиланням на Єдиний реєстр речових прав на нерухоме майно повідомляє ГО "Бюро громадських експертиз "Громекс".

Жанна Білоцерковець — це матір народного депутата від БПП та радника мера Кличка з питань благоустрою Дмитра Білоцерковця.

Родина Білоцерковців переїхала до Києва після окупації Криму, і Дмитро відразу очолив департамент благоустрію КМДА. Після цього мерія почала активно займатись знесенням кіосків та нелегальних автогазових заправок, які після виплат фіктивним фірмам дозволяють повернути на місце.

Вже через рік роботи сина у КМДА, у квітні 2015 року, Жанна Білоцерковець оформила право власності на квартиру в столичному клубному домі "Бруклін" площею 81 кв. м. Квартири таким метражем нині продають за ціною понад 3 млн. грн.

У серпні 2016 року матір депутата купила квартиру в центрі Києва, на Печерську, у житловому комплексі "Французький квартал" площею 113 кв. м. Квартири таким метражем продавали у цьому будинку за 4,5 млн грн.

Того ж місяця Жанні Білоцерковець подарували 175 квадратних метрів землі та 227 квадратів  нерухомості у таунхаусі по вул.Добровольчих батальонів, 6/1, у так званому Царському селі на Печерську. Нині нерухомість таким же метражем, як у Білоцерковець, у цьому таунхаусі продається за $1,1 млн.

Таким чином, вартість всієї нерухомості матері депутата – приблизно 36 млн. грн. Жінка багато років значилася співвласницею родинної фірми "Віадук-Р".

У декларації про доходи Дмитро Білоцерковець зазначив трохи більше 74 тис. грн річної зарплатні та $132 тис. готівкових коштів. Він не згадав там ні матір ні свою співмешканку, про яку до цього розповідав журналістам ні свою арендовану квартиру.

Як з'ясували журналісти сайту "Наші гроші", ділянку у Царському селі Жанні Білоцерковець у серпні 2016 подарував бізнесмен Михайло Мороз. Чоловік співволодів фірмою "Сарган-Е", що займалася програмним забезпеченням та консультуванням з питань інформатизації. Також Мороз працював у ТОВ "Європейська фінансова група". Родина Білоцерковців, натомість, у жовтні 2016 подарувала Морозу дві квартири в Севастополі на вулиці Морській, 50, які дісталися Білоцерковцям у спадщину,  а ще землю на березі Чорного моря у севастопольському садівницькому товаристві "Міраж". Із супутникових знімків видно, що на цій ділянці стоїть невеликий будинок.

Співвласниками таунхаусу разом із Білоцерковець значаться екс-власник запорізького яхт-клубу "Україна" Ігор Михайленко, київський бізнесмен, президент федерації велоспорту Олексадр Башенко та Наталія Денькович. Усі троє свої частки купили впродовж останніх двох років. Ділянки Білоцерковець та Денькович оформлені в одного нотаіріуса.

ГО "Громекс" заснували в листопаді 2014 року екс-заступник генпрокурора Віктора Пшонки Віталій Білоус та екс-заступник прокурора міста Києва Максим Могильницький.